Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Ľanové semeno proti zápche

Ľanové semenoĽanové semeno má za úlohu upraviť a regulovať činnosť čriev na správnu mieru, čo vyžaduje čas a trpezlivosť. Nie je to preháňadlo bežného typu, ale napomáha odchod stolice mechanickým spôsobom. Mechanizmus účinku spočíva vo vniknutí slizovej zložky semena do nestrávených častí potravy v čreve, ktoré napučia, zväčší sa objem výkalov v čreve, čo núti črevo do pohybu a dráždi na vyprázdňovanie.

Olej, ktorý semeno tiež obsahuje, naolejuje povrch čriev, čím napomáha lepšie kĺzanie výkalov najmä v hrubom čreve a uľahčuje im prechod cez uzatvárací sval konečníka. To všetko sa deje bez dráždivého vplyvu na sliznicu črevných stien. Naopak, sliz chráni sliznicu svojím povlakom, a tak vyvoláva jej upokojenie a postupné ozdravenie.

Ľanové semeno je výborný prostriedok na trvalé odstránenie chronickej zápchy. Samozrejme, treba ho správne a disciplinovane užívať, aby sme predišli prípadným neúspechom. Má veľkú prednosť, že je neškodné a po dlhšom užívaní nevedie k návyku. Navyše nás chráni pred rakovinou.

Veľké dávky preháňadla dráždia sliznicu, ktorá sa často zapáli a vyvoláva chronický katar. Zároveň sa ďalej narúša súhra nervového systému čriev. Tu už potom nepomáha ani strava s vysokým obsahom vlákniny, pretože telo po nich reaguje ešte silnejším zápalom sliznice, kolikami, zdúvaním, ktoré vznikajú silným kvasením v črevách. Platí tu skúsenosť, že chronická zápcha sa ťažko lieči, a preto sa črevo, s ktorým sa doteraz tak drasticky zaobchádzalo, musí najprv upokojiť ošetrujúcou diétou. Musí sa liečiť zapálená sliznica črevných stien a až potom sa prejde na stravu bohatú na vlákniny. Musí to byť veľmi dôsledné liečenie, ktoré trvá až niekoľko týždňov. Pri liečení spastickej zápchy (sprevádzanej kŕčmi) je ľanové semeno výborným podporným liečivom.

Ľanové semeno zošrotujeme a potom ho užívame 3-krát denne 2 polievkové lyžice, spolu teda 6 lyžíc denne. Namiešame ho do tvarohu, jogurtu, syra cottage a pod. Účinok sa neprejaví hneď po niekoľkých hodinách, ako je to pri bežných preháňadlách, ale až po 2 – 3 dňoch.

Vláknina je schopná doslova „vymiesť“ odpadové látky z tela. A nastávajú chvíle úľavy. Zistíme to vtedy, keď:

  • Vyprázdňovanie čriev je pravidelné, aspoň raz denne.

  • Stolica je svetlá, kašovitá, takmer bez zápachu, spotreba toaletného papiera minimálna.

Vo frekvencii vyprázdňovania čriev existujú individuálne rozdiely. Niekto ani po dlhodobej úprave stravy nemá stolicu častejšie než raz denne, iný zase až štyrikrát denne. Dôležité je, aby sa črevá vyprázdňovali každý deň a nie raz či dvakrát v týždni. Pri dodržiavaní týchto rád by sa prvé výsledky mali dostaviť po troch mesiacoch, potom budeme bez ťažkostí. Ostaneme svieži, ba bude nám to „lepšie myslieť“, pretože aj myslenie úzko súvisí s tráviacim procesom. Navyše je to jedna z ciest na udržanie štíhlej postavy.

Zdroj:
Internetová stránka Magazín životný-štýl.sk súhlasila s použitím obsahu stránky.

Slim Tea®

Slim Tea® - Liečivý čaj na detoxikáciu a získanie pravidelnej stolice

Slim Tea® pre pravidelnú stolicu a detoxikáciu pomáha navrátiť normálnu funkciu čriev a umožňuje mať pravidelnú stolicu. Laxatívny účinok Slim Tea® pomáha črevám v procese detoxikácie. Má ukľudňujúci účinok na nervový systém, preto je vhodným nápojom pred spaním.