Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Ľanové semienka a ľanový olej – zázračná zbraň proti rakovine

Ľanové semienkaTakéto označenie si ľan vyslúžil preto, lebo v dávnych časoch mal mnohoraké využitie: slúžil ako potrava, na výrobu plátna i ako výborný liek. Dnes sú všeobecne známe jeho účinky pri zlepšovaní činnosti čriev, odstraňovaní zápchy alebo zastavení hnačky, pri zápale žalúdka a žalúdočných vredoch. Menej sa už vie o jeho blahodarnom pôsobení proti rakovine.

Ľanový olej - tajomstvo účinku

Ľanové semeno je zložené zo 42 % tukov a 28 % vlákniny, je vznikajúcim zdrojom omega-3 mastnej kyseliny, lignanov a vlákniny. Všetky tieto tri zložky sú dôležité a spoločne prispievajú k zachovaniu zdravia.

Ľanový olej obsahuje dve esenciálne polynenasýtené mastné kyseliny, ktoré si telo človeka nie je schopné samo vyprodukovať, a podobne ako vitamíny a minerály ich môže získať iba prostredníctvom stravy. Ako väčšina rastlinných olejov, obsahuje esenciálnu linolovú kyselinu (omega-6), ktorá je nevyhnutná na prežitie. Ale na rozdiel od väčšiny ostatných olejov obsahuje najväčšie množstvo ďalšej esenciálnej mastnej kyseliny, alfa-linolénovú kyselinu (ALA). Ide o východiskovú rodičovskú zlúčeninu všetkých omega-3 mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutne dôležité nie len na zachovanie zdravia, ale života vôbec. Telo si z nich časť premení na blahodarné prostaglandíny, ktoré sú schopné zabíjať nádorové bunky. Nedostatok ALA (čo je typické pre západný – nezdravý spôsob stravovania) zodpovedá za tvorbu škodlivých enzýmov, tzv. oxydáz, ktoré indukujú rast nádoru a sú príčinou mnohých chronických porúch.

Lignany sú najvýznamnejšou zložkou šupiek ľanového semena. Ľanové semeno je najbohatším potravinovým zdrojom lignanov. Obsahuje ich 100-násobné množstvo v porovnaní s akoukoľvek inou rastlinnou potravou. Lenže pri lisovaní sa z nej zhruba 98 % lignanov odstráni. Niektorí výrobcovia vracajú lignany späť do oleja, ale mnohí nie. Kontrolujte etikety – najzdravšie je užívanie oleja, do ktorého boli lignany opäť vrátené. Patria do rodiny fytochemikálií, ktoré v súčasnosti pútajú pozornosť mnohých výskumníkov. Lignany majú antioxidačné účinky a zistilo sa, že majú aj významné účinky na metabolizmus a funkciu hormónu estrogénu. Účinkujú v tele ako slabé estrogény a pôsobia proti silnejšiemu estrogénu vlastného tela. Črevné baktérie premieňajú lignany na enterolaktón a enterodiol, ktoré sa absorbujú cez črevnú stenu a putujú k tkanivám a do krvi. Nadväzujú sa na hormonálne receptory v prsných, ale aj vo vaječníkových a maternicových bunkách, a tak znižujú nadmerný účinok ľudského estrogénu. Zistilo sa, že dostatočná hladina enterolaktónu v krvi znižuje riziko rakoviny prsníka. Napríklad Dr. Lillian Thompsonová z University of Toronto skúmala ženy s čerstvo určenou diagnózou rakoviny prsníka. Tieto ženy potom denne dostávali k jedlu rozomleté ľanové semená (25 g). Medzi diagnózou a operáciou ubehli v priemere asi tri týždne a výsledok prekonal očakávanie. Pri operácii, keď lekári nádor odstránili, zistili, že sa výrazne zmenšil.

Vláknina takisto plní významnú úlohu pri obmedzovaní rizika rakoviny. Viaže škodlivé chemikálie – karcinogény, ktoré vďaka nej vylúčime skôr, než ich stihneme prijať do orgánov tela a poškodiť si ich. Ďalej vláknina v črevách vytvára priaznivé prostredie pre užitočnú bakteriálnu flóru. Navyše sa účinkom črevných enzýmov a mikróbov rozloží na mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ktoré majú protirakovinový účinok.

Ľanový olej proti rakovine

Jeden z veľmi dôležitých a ďalekosiahlych medicínskych objavov 20. storočia urobila v roku 1951 nemecká biochemička Dr. Johanna Budwigová, PhD., patriaca medzi významné európske autority v oblasti tukov a výživy. Doktorka Budwigová pozorne študovala vzorky krvi svojich pacientov a hľadala nejakú súvzťažnosť medzi jeho kvalitou u chorých a zdravých ľudí. Po preštudovaní tisícov krvných vzoriek objavila rozdiel spočívajúci v tom, že zdraví ľudia mali v krvi vyšší obsah tukov omega-3 než chorí, nevyhnutných pre správnu činnosť organizmu. Začala teda hľadať najlepšiu cestu ako získať tuky omega-3, ktoré by sa vhodne rozpúšťali v ľudskom organizme. Po mnohých experimentoch zistila, že vynikajúcim zdrojom tukov typu omega-3 sú drobučké semienka ľanu. Ale iba taký ľanový olej, ktorý bol chránený pred teplom a oxidáciou, vyvolanou kyslíkom a svetlom, sa ukázal ako dostatočne neporušený, aby skutočne prospieval ľudskému zdraviu. Nesprávne získané a skladované oleje totiž rýchle zožltnú a potom ľudskému zdraviu naopak škodia. Doktorka Budwigová ďalej zistila, že pacienti vážne chorí na rakovinu, na rozdiel od zdravých, mali v krvi nedostatok niektorých dôležitých esenciálnych zložiek, a to látok nazývaných fosfatidy a lipoproteíny. Ak však tieto prírodné zložky podávala svojim pacientom po dobu troch mesiacov, nádory u nich postupne ustúpili, slabosť a anémia sa stratila a životná energia sa obnovila.

Prírodná cesta

Symptómy rakoviny, ako aj dysfunkcie pečene a diabetes 2. typu sa zmiernili. Doktorka Budwigová potom objavila prírodnú cestu, ako možno tieto esenciálne zložky, ktoré ľudia tak nevyhnutne potrebujú vo svojej každodennej strave, čo najvhodnejšie dodať. Jednoducho konzumáciou kombinácie dvoch prírodných, chutných potravín – cottage cheese a ľanový olej (semeno), ktoré nielenže môžu rakovine predchádzať, ale v mnohých prípadoch ju aj vyliečiť.

Diéta doktorky Budwigovej po viac ako desiatich rokoch klinickej aplikácie pomohla tisícom ľudí, ba dokázalo sa, že bola úspešná i tam, kde ortodoxný spôsob liečby zlyhal.

Po oboznámení sa s dosiahnutými liečebnými úspechmi doktorky Budwigovej sa mnohí vedci po celom svete začali o ne zaujímať a študovať účinky ľanového oleja. Výsledky veľkého počtu výskumov uskutočnených v 90. rokoch minulého storočia boli pôsobivé. Liečebné úspechy doktorky Budwigovej, ktoré sú výborne zdokumentované, skvelo obstáli aj pri skúške pred opozičnou konvenčnou lekárskou inštitúciou. Mnoho vynikajúcich lekárov a odborníkov na výživu dnes kráča v jej šľapajach.

Ľanové semeno každodenné

Po oboznámení sa s blahodarnými účinkami ľanového semena predpokladáme, že určite naň každý dostane chuť. Aby sme ho však správne užívali, uvádzame niekoľko praktických rád.

Príprava a použitie:

  • Protirakovinové látky ľanového semena sa nachádzajú nielen v šupe, ale aj vo vnútri semena, preto treba ich pomlieť (v kávovom alebo makovom mlynčeku) a ihneď konzumovať (Pozor – nemlieť do zásoby!).

  • Účinok sa dostavuje len v surovom stave – bez tepelnej úpravy (pre iné liečebné účely sa semeno používa v celku a po zaliatí studenou alebo horúcou vodou).

  • Ľanové semeno (olej) sa vždy musí jesť spolu s potravinami bohatými na bielkoviny, ktoré obsahujú síru (syry, orechy, cibuľa, pór, cesnak, pažítka). Najlepšia kombinácia je cottage cheese, tvaroh či jogurt. Prečo? Tuky sa stanú vo vode rozpustnými iba vtedy, ak sa zlúčia s bielkovinami, čím sa zvýši ich vstrebateľnosť. Ak sa toto neuskutoční, mnohé životne dôležité funkcie sa oslabia, ba až poškodia. Na prvom mieste poklesne zásobovanie organizmu dostatočným množstvom kyslíka.

  • Liečebná kúra trvá 3 mesiace. V priebehu ďalších 3 týždňov postupne znížime dávku na 1 PL denne.

  • Preventívna dávka je trvalo denne 1 PL.

Recept podľa Dr. Johanny Budwigovej

150 g cottage cheese, 2-5 PL ľanového oleja, 1-3 PL čerstvo zomletých ľanových semien a štipka čili papriky. Pri miešaní v mixéri pridať toľko vody, aby sa zmes zmäkčila a mala krémovú konzistenciu.

Ďalšie súčasti kúry ľanovým semenom

K akejkoľvek diéte je nevyhnutné nezabúdať hojne, avšak nie nasilu, prijímať tekutiny - voda, urologické/ľadvinové čaje (list brezy previsnutej, praslička roľná, zlatobyľ obyčajná, žihľava, stavikrv vtáčí), zelený čaj - všetko nesladené, alebo len minimálne s medom. Keď sa rakovinové bunky rozpadávajú, uvoľňujú sa toxické látky, ktoré je potrebné odvádzať z tela von. Preto je nevyhnutné súčasne užívať cviklovú šťavu (3 cvikly, 2 karotky, 1 zeler, 1 zemiak veľkosti slep. vajca 1 petržlen).

Priebeh a výsledok kúry podporíme úplným vylúčením cukru, živočíšnych tukov, obmedzením príjmu mäsa na minimum a súčasným stravovaním sa podľa zásad oddelenej stravy, ktorá odľahčí trávenie a poskytne ďalšie liečebné a protirakovinové pôsobenie.

Zdroj:
Internetová stránka Vitalitas-magazín SK súhlasila s použitím obsahu stránky.

Clean Inside® program

Čo Vám poskytnú produkty Clean Inside® programu?

Clean Inside® kúra na očistu čriev obsahuje tri produkty pre úplnú, kompletnú očistu čriev, detoxikáciu, zachovanie zdravého, vitálneho organizmu:

Prvý produkt je Clean Inside®, ktorý je doplnkom vlákniny – tento produkt je zodpovedný za očistu čriev, a pomocou rastlinnej vlákniny, ktorá je jeho súčasťou, zabraňuje hromadeniu ďalších toxických usadenín. Program Clean Inside® je vytvorený na každodenné použitie: pretože očista čriev je postupný....