Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Črevám chýbajú vlákniny

VlákninaDozaista poznáte vo svojom okolí človeka, ktorý je po celý deň svieži a aktívny. Možno ste takým typom aj vy. To, že ste fit, nezávisí však iba od vašich génov, ale aj od toho, ako sa stravujete. Najlepším predpokladom vašej pohody je totiž vyvážená strava, ktorá neškodí a súčasne poskytuje všetko, čo telo potrebuje na svoju aktivitu. Preto je dôležité zabezpečiť organizmu dostatočné množstvo vlákniny. Väčšinou jej konzumujeme málo – v priemere iba okolo 20 gramov denne. Je to až o tretinu menšie množstvo, než aké potrebujeme.

Experti na výživu upozorňujú, že vláknina - mimochodom, nachádza sa iba v rastlinnej potrave - je pre náš život mimoriadne dôležitá. Vlákninou sa rozumejú pre človeka nevyhnutné zvyšky rastlinných pletív, medzi ktoré patria najmä celulóza, hemicelulóza, lignín, pektín, rastlinné gumy a slizy. Ich najbohatším zdrojom sú obilniny, strukoviny, orechy, zelenina a ovocie. Preto si doprajme dostatok kvalitnej vlákniny zo sušených sliviek, marhúľ, celozrnného chleba, ovsených vločiek a najmä zo strukovín. V ľudskom tele sa netrávia enzýmami, ale do istej miery sa fermentujú baktériami v čreve, a preto nie sú k dispozícii ako živiny. Z tohto dôvodu si odborníci na výživu dlho mysleli, že vláknina je bezcennou zložkou potravy.

Poznáme vlákninu rozpustnú a nerozpustnú vo vode

Rozpustná vláknina odvádza z tela toxické látky a odpadové látky vzniknuté pri trávení potravy. Znižuje kyslosť žalúdka, spomaľuje vyprázdňovanie žalúdka (vláknina vytvára gélové štruktúry, napĺňa žalúdok a tak znižuje chuť do jedla, v žalúdku existujú receptory spojené s centrom sýtosti v mozgu, preto je dobrá tiež pri redukčných diétach).

Nerozpustná vláknina nemá vplyv na vyprázdňovanie žalúdka, ale v ňom, ako aj v čreve, absorbuje množstvo vody, „zmäkčuje“ stolicu a vytvára jej objem. Tým udržuje obsah čriev v pohybe, čo vedie k prevencii zápchy, tvorbe vydutín - divertikulov, polypov a vzniku rakoviny hrubého čreva. Čistič čriev má jedinečné zloženie, obsahuje zmes oboch typov vláknin v ideálnom pomere, čím dosahuje vysokú účinnosť. Navyše je aj chutný.

Zdroj:
Internetová stránka Vitalitas-Magazín s.r.o súhlasila s použitím obsahu stránky.

Vláknina Clean Inside®

Vláknina Clean Inside® - Vlákninový doplnok na očistu čriev

Očista čriev Clean Inside® je vlákninový doplnok, ktorý pomocou vláknin očistí hrubé črevo od nahromadených usadenín a zabráni tvorbe nových usadenín. Pravidelné užívanie očisty čriev Clean Inside® zabezpečí, aby hlien, toxické látky a odpadové látky neupchali tráviaci systém. Pomáha udržať hrubé črevo čisté a napomáha voľný a efektívny pohyb odpadových látok.