Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Diéta

DiétaChceli by ste, aby Vami zvolená diéta bola čo najúčinnejšia? Chceli by ste sa zbaviť nadbytočnej váhy? Chceli by ste uľahčiť a zrýchliť chudnutie?

Je to až neuveriteľné, ale pravdivé, že viac ako polovička populácie Zeme bojuje s nadváhou. Chorobná obezita naberá nevídané rozmery. Kamkoľvek sa pozriete, najpopulárnejšou témou sú rôzne metódy chudnutia, čo tiež potvrdzuje vierohodnosť predchádzajúceho vyhlásenia.

Nakoľko dnes už v každodennom živote väčšinu ľudí bez veku a pohlavia trápi obezita, preto aj dva pojmy (chudnutie a diéta) v bežnom jazyku trocha splynuli. Ľudia v každodennom živote pojmy „chudnutie“ a „diéta“ používajú s rovnakým významom, aj keď tieto dva pojmy majú len minimálne prekrytie.

Rozdiely pojmov

V dnešných časoch poznáme veľa spôsobov chudnutia, ktoré sú veľmi rozdielne a majú rôznu účinnosť. Existujú zdravšie a menej zdravé spôsoby chudnutia, ale každé má za cieľ zníženie telesnej hmotnosti.

Oproti tomu diéta sa nemusí nasadiť výhradne za účelom zníženia váhy. Aby sme upresnili, jedná sa o regulovaný spôsob stravovania, ktorý obsahuje takú stravu, ktorá sa prispôsobí k zmenenému stavu organizmu. Tieto zmenené stavy organizmu vznikajú vo veľkej miere z ochorení, alebo pre iné odchýlky v tele, ale cieľom môže byť aj predchádzanie ochorení.

Preto chudnutie – ako ukazuje aj pomenovanie – vyslovene pomáha v chudnutí, kým diéta – v mnohých prípadoch vrátane chudnutia – je prispôsobená k nejakej konkrétnej životnej situácii.

Výhody a typy diét

Nech je reč o akejkoľvek diéte, jej cieľom je vždy podpora zdravia. Presne kvôli tomuto väčšina diét pomáha v tom, aby sme sa priblížili, alebo dosiahli našu normálnu telesnú hmotnosť.

Toto bude asi dôvodom toho, že pre mnohých diéta znamená chudnutie, alebo si mýlia pojmy.

Krtitériá na základe ktorých sa diéty zaraďujú do skupín:

  • Obsah živín. Najčastejšia z týchto diét je strava bohatá, alebo chudobná na sacharidy, alebo bielkoviny. Záleží od toho, aký máme cieľ. Strava chudobná na energie. Strava chudobná na tuky, alebo soľ. Všetky typy diét na základe obsahu živín z jedného určitého aspektu pozerá na fungovanie organizmu a toto používa na vyvinutie vedomých a zdravých stravovacích návykov.

  • Na základe spôsobu prípravy. Na základe spôsobu prípravy jedál je najznámejšia diéta šťavová kúra, počas ktorej sa pije výhradne tekutá strava. Podobná diéta je aj strava bohatá, alebo chudovná na vlákniny, alebo diéta založená na surovej strave.

  • Strava spojená s ochorením. K rôznym chorobám patria rôzne špeciálne stravy. Tieto zostaví odborný lekár, alebo dietetik. Najčastejšie choroby, počas ktorých je prísna diéta základnou požiadavkou, sú ochorenia pečene, cukrovka, ochorenia ľadvín a nádorové ochorenia.

  • Strava spojená so špeciálnymi životnými situáciami. Tieto diéty nezaraďujeme vždy do tejto kategórie, aj keď sa jedná o prechod na špeciálnu stravu. Najbežnejším príkladom je tehotenstvo, obdobie dojčenia a keď je jedinec vystavený zvýšenému psychickej, alebo fyzickej záťaži.

  • Diéty predchádzajúce ochorenia. Keď má niekto predispozície na niektoré ochorenie, alebo sa kvôli životným podmienkam zvýši riziko ochorenia, tak diéta na predchádzanie ochorenia môže pomôcť. Najčastejšia z týchto ochorení je osteoporóza, diéta na predchádzanie zábudlivosti, ktorá sa odporúča v staršom veku.

Podpora efektívnosti diéty

Nech sa jedná o hociktorú stravu, podporou procesov trávenia bude diéta účinnejšia.

Zlepšenie procesov trávenia sa dvoma spôsobmi dá docieliť: detoxikáciou a očistou čreva. Detoxikácia a očista čreva spoločne očistia organizmus od toxických látok a nahromadených toxických usadenín, čím sa vytratí preťaženie imunitného systému a procesy trávenia sa stanú účinnejšími.

Počas detoxikácie a očisty čreva treba v každom prípade dbať o to, aby spôsob bol šetrný, ale pritom účinný. V každom prípade je potrebný program zostavený z prírodným surovín.

K detoxikácii sa odporúča detoxikačná kúra ToxiClean, ktorá umožní širokospektrálnu detoxikáciu a súčasne odstráni aj ťažké kovy z organizmu. Po úplnej detoxikácii bude každá diéta oveľa účinnejšia, ako v prípade organizmu plnom toxínov.

Kúra Clean Inside na očistu čreva je bezpodmienečne nutná preto, aby toxické usadeniny uložené v črevách nezabraňovali v vstrebávaní živín.

Spoločný účinok týchto dvoch kúr poskytuje tú úplnosť, ktorá sa odporúča pred začatím hociktoré typu diéty. Bez týchto vstrebávanie vitamínov, minerálnych látok, enzýmov a iných potrebných živín nebude úplné.

Urobte úplnou účinnosť zvolenej diéty, nech zmeny začnú detoxikáciou a očistou čreva!

Zdroj:
Internetová stránka Dr-Natura-supergreens.sk súhlasila s použitím obsahu stránky.

Vláknina Clean Inside®

Vláknina Clean Inside® - Vlákninový doplnok na očistu čriev

Očista čriev Clean Inside® je vlákninový doplnok, ktorý pomocou vláknin očistí hrubé črevo od nahromadených usadenín a zabráni tvorbe nových usadenín. Pravidelné užívanie očisty čriev Clean Inside® zabezpečí, aby hlien, toxické látky a odpadové látky neupchali tráviaci systém. Pomáha udržať hrubé črevo čisté a napomáha voľný a efektívny pohyb odpadových látok.