Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Ekzém

EkzémKoža je zrkadlom zdravia. Ak organizmus nie je schopný zbaviť sa škodlivých látok prirodzeným spôsobom, toxíny si vyberú inú cestu - unikajú z organizmu cez kožu. Vtedy sa objavujú kožné vyrážky, akné, ekzém, lupienka alebo herpes.

V takej situácii, žiaľ, nepomáhajú ani tie najdrahšie kozmetické výrobky, pretože problém treba ošetriť zvnútra. Jedným z najdôležitejších opatrení, ktoré môžeme urobiť ihneď, je dbať o dostatočný prísun tekutín a o pravidelnú detoxikáciu.

Najväčšie problémy zvyčajne spôsobuje ekzém, hlavne preto, lebo zisťovanie príčiny jeho vzniku je veľmi náročné. Podstata vzniku ekzému sa objasňuje veľmi ťažko.

Ekzém - jeho príznaky a príčiny

Najčastejšími príznakmi ekzému sú suchá, červená pokožka, svrbiaca koža so šupinatými olupujúcimi sa fľakmi. Svrbeniu pacient obvykle nedokáže odolať, trie a škrabe si postihnutú oblasť, čím sa príznaky iba zhoršujú.

Ekzém sa najčastejšie objavuje na končatinách, v záhyboch kože, na tvári, na pokožke hlavy.

Ekzém je veľmi nepríjemný zápal kože, ktorý sa môže vyvinúť jednak z genetických príčin, jednak je to – a to vo väčšine prípadov - alergická reakcia. Alergia môže byť spôsobená čistiacimi a pracími prostriedkami, jedlom alebo peľom, poprípade nejakým kovom. Pri ochoreniach, ako je ekzém, je obvykle veľmi ťažké zistiť príčinu, preto je zároveň také ťažké proti nemu bojovať, najmä v prípade, keď použijeme len vonkajšie ošetrujúce prostriedky, masti, atď.

Niekedy sa môže zdať, že sme našli protilátku – použijeme nejaký kozmetický prípravok v nádeji, že by sa ním ekzém mohol odstrániť. Neskôr sa však často ukáže, že to predsa len nebolo správne riešenie. V prvom rade je to preto, lebo v niektorých prípadoch ekzém ustúpi, zmiznú príznaky, potom však choroba znova prepukne. Príčinou tohto kožného ochorenia môže byť aj stres, ktorý keď časom vymizne, ustúpia aj príznaky choroby.

Liečba ekzému

Ekzém je vlastne zápal kože. Bez ohľadu na vyvolávajúce príčiny s ním treba zaobchádzať ako s každým iným zápalom.

Žiadna liečba nemôže byť účinná, ak predtým neočistíme organizmus pomocou detoxikácie. Je totiž pravdepodobné, že ak sa v organizme nahromadia toxíny, prispieva to k tomu, aby vznikol ekzém, alebo ho dokonca môžu aj zapríčiniť.

Po detoxikácii si treba vybrať taký doplnok stravy, ktorý je bohatý na vitamín E, a ktorého protizápalový účinok je overený. Pri úľave od zápalu pomáha aj zinok. Antioxidanty a ďalšie vitamíny posilňujúce imunitný systém prispievajú k rovnováhe fungovania imunitného systému. Dobre fungujúci imunitný systém napomáha hojenie a liečenie príznakov kožného ochorenia s názvom ekzém.

Aby bola Vaša pleť krásna, kúpte si produkt ToxiClean, ktorý obsahuje cenné zložky pre získanie zdravého vzhľadu.

Zdroj:
Internetová stránka Vitalitas Magazín súhlasila s použitím obsahu stránky.
http://dermatology.about.com/od/skindiseases/a/skindisease.htm
http://www.medicinenet.com/allergy/article.htm

Clean Inside® program

Čo Vám poskytnú produkty Clean Inside® programu?

Clean Inside® kúra na očistu čriev obsahuje tri produkty pre úplnú, kompletnú očistu čriev, detoxikáciu, zachovanie zdravého, vitálneho organizmu:

Prvý produkt je Clean Inside®, ktorý je doplnkom vlákniny – tento produkt je zodpovedný za očistu čriev, a pomocou rastlinnej vlákniny, ktorá je jeho súčasťou, zabraňuje hromadeniu ďalších toxických usadenín. Program Clean Inside® je vytvorený na každodenné použitie: pretože očista čriev je postupný....