Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Nadúvanie

NadúvanieNafukovanie je veľmi častým problémom, ktorého príčinou sú hlavne poruchy trávenia. Tieto poruchy môžu byť závažnejšieho charakteru, alebo menej závažné, ktoré sú len nepríjemné, avšak v každom prípade sa s týmto problémom dá bojovať a príznaky sa môžu zmierniť.

Nafukovanie je zapríčinené  tým, že sa črevný trakt naplní plynmi, ktoré sa uvoľňujú z nestráviteľnej a rozkladajúcej sa potravy. V niektorých prípadoch sa nadmerné množstvo vzduchu do tráviaceho traktu dostane iným spôsobom.

Nadúvanie po každom jedle len zlými návykmi, najvhodnejšie je tieto návyky zmeniť. Jedným z nesprávnych návykov môže byť napr. časté žuvanie žuvačiek, pričom človek prehĺta veľmi veľa vzduchu. Ďalej je to príliš rýchle jedenie, ktoré tiež spôsobuje prehĺtanie veľkého množstva vzduchu. K množstvu obsahu plynu v črevnom trakte prispieva i pitie prehnaného množstva sýtených nápojov.

Okrem iného i fajčenie je na príčine, že do tráviaceho traktu sa dostáva oveľa viac vzduchu než je optimálne. Mnohí ľudia navyše počas fajčenia žujú žuvačku, aby zakryli nepríjemné pachy, ale v dôsledku toho fajčiar opäť prehĺta vzduch navyše.

V uvedených prípadoch ide len o zlozvyky, ktorých vylúčením zaistíme, že do črevného traktu sa dostane oveľa menej vzduchu, čo s veľkou pravdepodobnosťou spôsobí, že nafukovanie bude očividne menšie, alebo úplne vymizne.

Zabrániť tomu, aby sa nestrávená strava ukladala v črevnom trakte, čo následne pri rozklade produkuje plyny, je už o niečo ťažšia úloha, ale nie nemožná.

Máme dobrú šancu eliminovať nafukovanie tým, že budeme venovať pozornosť tomu, aby sme konzumovali čo najmenej takých potravín, ktoré obsahujú nestráviteľné, syntetické látky.

Keď tento stav trvá už príliš dlho, a z dôvodu tráviacich problémov sa nafukovanie stáva u človeka každodenným symptómom, vtedy už nestačí zmeniť stravovacie návyky. Ako prvý krok je nutné začať s „veľkým upratovaním“, čím sa odstránia dlhodobo usadzované odpadové látky, ktoré narušujú proces trávenia.

Ak je nafukovanie spôsobené zlým trávením, vtedy je potrebná očista čreva, aby sa črevná flóra znovu uzdravila. Trávenie sa tak dostane do normálu.

Niektoré potraviny majú obsah celulózy vyšší, než organizmus dokáže tolerovať, ale napriek tomu je vhodné nevyradiť ich z jedálnička, pretože obsahujú mnoho iných užitočných látok. Patria k nim napr. strukoviny, ďalej kapusta, brokolica, karfiol, kaleráb. atď.

Keď po konzumácii takejto stravy nastane nafukovanie, je to len dočasný príznak, ktorý je spôsobený konzumáciou týchto jedál.

V niektorých prípadoch môže organizmus citlivejšie reagovať na niektoré potraviny, pri ktorých trávenie prebieha dlhšie, a vtedy môže tiež nastať nafukovanie. Odporúča sa takýmto potravinám radšej vyhýbať.

Často sa stretávame s reklamami na lieky určenými na odstránenie nafukovania, ale táto cesta nie je najšťastnejším riešením. Príznaky sa odstránia len dočasne, ale po uplynutí určitej doby sa zas vrátia. Najlepšie je odstrániť priamo príčiny, na základe ktorých nafukovanie vzniká.

Nafukovanie a jeho príčiny vo väčšine prípadov odstráni dôkladná očista čreva. Ak nafukovanie prejde do bolestivej fázy alebo sa pridružia komplikácie, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Zdroj:
Internetová stránka Magazín životný štýl s.r.o súhlasila s použitím obsahu stránky.

Slim Tea®

Slim Tea® - Liečivý čaj na detoxikáciu a získanie pravidelnej stolice

Slim Tea® pre pravidelnú stolicu a detoxikáciu pomáha navrátiť normálnu funkciu čriev a umožňuje mať pravidelnú stolicu. Laxatívny účinok Slim Tea® pomáha črevám v procese detoxikácie. Má ukľudňujúci účinok na nervový systém, preto je vhodným nápojom pred spaním.