Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Nafúknuté brucho, nadúvanie

Nadúvanie a plynatosťV každodennom živote môže nafúknuté brucho spôsobovať nepríjemné príznaky a bolesti. Problematika sa týka čoraz väčšieho počtu ľudí, za čo v prvom rade môžu nesprávne stravovacie návyky.

Nafúknuté brucho sa najčastejšie prejaví vtedy, keď počas trávenia vzniknuté plyny nedokážu voľne prejsť cez črevá. Nahromadia sa, čím spomaľujú trávenie, a to ešte viac podporuje tvorbu plynov. Spomalené trávenie umožňuje ukladanie škodlivých látok na črevnej stene, čo následne spôsobuje zdravotné komplikácie.

Nafúknuté brucho - dôvody jeho nafúknutia

Nafúknuté brucho najčastejšie spôsobuje sedavý spôsob života, na základe čoho sa zníži pohyb čriev, čo vedie k zvýšenej plynatosti.

Nafúknuté brucho ďalej môže spôsobiť, že kvôli nedostatočne rýchlemu tráveniu a vstrebávaniu zostane veľké množstvo nestrávenej potravy v črevnom trakte. Črevné baktérie ich odbúrajú a ako metabolický produkt vzniká veľké množstvo plynov, čoho dôsledkom je nafúknuté brucho. Nie je výnimkou, že v pozadí zlého trávenia býva celiakia, pankreatická disfunkcia, alebo intolerancia laktózy.

V niektorých prípadoch môže vzniknúť nafúknuté brucho aj vtedy, keď je obmedzené fungovanie tenkého čreva. Tento stav sa vyskytuje zvyčajne ako pooperačná komplikácia.

Nafúknuté brucho môže vzniknúť aj následkom závažnej, dlhotrvajúcej zápchy.

Je tiež možné, že nafúknuté brucho vznikne následkom funkcionálneho upchatia, keď žalúdok a svaly čriev fungujú nedostatočne a nie sú schopné v plnej miere zabezpečiť tráviaci proces.

Nafúknuté brucho môže mať za následok aj závažné komplikácie, preto keď nafúknuté brucho vznikne, odporúča sa navštíviť lekára a odhaliť skutočnú príčinu tohto problému. Na základe výsledkov vyšetrení je možné nafúknuté brucho správne liečiť.

Nafúknuté brucho – kvôli zlým návykom

Nie je zriedkavosťou, že nafúknuté brucho zapríčiňujú naše zlozvyky, ktoré nepriaznivo pôsobia na fungovanie čriev a trávenie. V týchto prípadoch sa oplatí vedome zmeniť zlé návyky, aby sme predišli nepríjemným príznakom a dôsledkom nafúknutého brucha.

Vo väčšine prípadov najčastejším zlým návykom je nesprávny spôsob stravovania, čoho dôsledkom je najprv nafúknuté brucho a neskôr nastanú aj rôzne iné zdravotné komplikácie.

Vznik nadmernej plynatosti podporuje aj konzumácia príliš mastných jedál,, konečným dôsledkom čoho môže byť výrazne nafúknuté brucho.

Hlavne u mladých ľudí nie je zriedkavé, že dôvodom nafúknutého brucha je prehltnutý vzduch. Dôvodom je zlozvyk - žutie žuvačiek, čo spôsobuje neustále prehĺtanie vzduchu. Nafúknuté brucho môže zmiznúť, keď žuvanie žuvačiek výrazne obmedzíme.

Častým zlozvykom je aj nadmerná konzumácia sladkostí. Väčšina ľudí pritom len veľmi ťažko trávi cukry, takže nafúknuté brucho môžu spôsobovať aj nestrávené cukry. To isté platí aj ohľadne škrobu, ktorý je tiež ťažko stráviteľný. Konzumácia prílišného množstva sladkostí patrí k nesprávnym stravovacím návykom, ktoré treba zmeniť ešte predtým, než nastanú vážnejšie komplikácie.

Veľa druhov zeleniny obsahuje celulózu, ktorá je nestráviteľná, preto jej konzumáciou môže tiež vzniknúť nafúknuté brucho. Takto spôsobené nafúknuté brucho je zvyčajne len prechodný stav, preto sa konzumácie zeleniny netreba zriekať.

Nafúknuté brucho - liečba

Nafúknuté brucho sa dá efektívne liečiť stravou bohatou na vlákniny, pravidelným pohybom, dôkladným prežúvaním potravy, a kvôli dlhodobému výsledku častou detoxikáciou organizmu.

Aj keď si to málokto uvedomuje, fungovanie imunitného systému sa na 75% odohráva v črevách. Život sa dá žiť zdravo, bez nafúknutého brucha. Aby to tak bolo, odporúča sa pravidelné absolvovanie dôkladnej detoxikačnej kúry.

Zdroj:
Internetová stránka Natural Swiss s.r.o súhlasila s použitím obsahu stránky.
http://www.tree.com/health/intestinal-disorders-excessive-flatulence.aspx
http://www.medicinenet.com/script/main/hp.asp

Slim Tea®

Slim Tea® - Liečivý čaj na detoxikáciu a získanie pravidelnej stolice

Slim Tea® pre pravidelnú stolicu a detoxikáciu pomáha navrátiť normálnu funkciu čriev a umožňuje mať pravidelnú stolicu. Laxatívny účinok Slim Tea® pomáha črevám v procese detoxikácie. Má ukľudňujúci účinok na nervový systém, preto je vhodným nápojom pred spaním.