Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Prečo je vláknina potrebná?

VlákninaVláknina v potrave zohráva primárnu úlohu - zaisťovať v čreve zvýšený objem tráveniny pre stimuláciu črevných svalov. Vláknina pomáha tomu, aby spracovaná potrava rýchlejšie prešla cez zažívací trakt bez akýchkoľvek problémov.

Prečo vlastne vláknina zvyšuje objem obsahu čreva? Umožňuje to jej schopnosť zadržiavať vodu, preto je teda vláknina schopná zvyšovať objem obsahu čreva.

Kým vo vode nerozpustná vláknina prejde cez črevá, zvýši sa jej objem, zároveň funguje aj ako „čistiaca kefa“. Odstráni všetky sedimenty, ktoré sú pre organizmus nepriaznivé. Ak sa vláknina vyskytuje v potrave v dostatočne vysokej miere, dodáva pocit sýtosti, zabraňuje tak vzniku nadváhy, zápchy, pričom znižuje riziko vyvinutia žíl a hemoroidov.

Konzumovanie potravy, v ktorej sa nachádza vláknina v dostatočnom množstve, zmierňuje zvýšenie hladiny glukózy v krvi po jedle, čím znižuje zaťaženie pankreasu. To je veľmi dôležité najmä pri cukrovke.

Vývoj rakoviny hrubého čreva ovplyvňuje viacero faktorov, ako sú napr. rôzne druhy tukov a ich množstvo prijaté so stravou, príjem potravy, v ktorej sa nachádza vláknina v príliš malom množstve atď. U ľudí, u ktorých sa vláknina objavuje v strave v dostatočnom množstve, je pravdepodobnosť vzniku rakoviny hrubého čreva nižšia. Vláknina k tomu prispieva tak, že pohlcuje látky, ktoré poškodzujú gény (mutagény) - karcinogénne látky - a urýchľuje ich priechod zažívacím traktom. Skutočnosť, že vláknina urýchľuje priechod potravy v čreve, znižuje dobu pôsobenia toxických látok, a zároveň zabraňuje vstrebávaniu cholesterolu a žlčových kyselín.

Vo vode rozpustná vláknina absorbuje veľké množstvo tekutiny a vytvára gélové štruktúry. Viaže na seba tuky a cholesterol, čím prispieva k zníženiu hladiny krvných tukov.

V neposlednom rade vláknina viaže žlčové kyseliny, zabraňuje tvorbe žlčových kameňov a prekysleniu organizmu.

Všetkého veľa škodí

Potravinárska vláknina v požadovanom množstve sa nachádza predovšetkým v celozrnných obilninách a v otrubách, v ovocí a zelenine.

Ale pozor! Vláknina pri nadmernej konzumácii, hlavne ak pochádza len z jedného zdroja, napr. z otrúb, môže spôsobiť tráviace ťažkosti. Prečo? Pretože v strave, ktorej obsahom je hlavne vláknina, sa nachádza kyselina fytová, ktorá viaže minerály ako sú vápnik alebo železo, pričom teda môže vzniknúť ich nedostatok. Preto sa odporúča, aby sa aj vláknina konzumovala len s mierou!

Zdroj:
Internetová stránka Natural swiss L.t.d súhlasila s použitím obsahu stránky.

Vláknina Clean Inside®

Vláknina Clean Inside® - Vlákninový doplnok na očistu čriev

Očista čriev Clean Inside® je vlákninový doplnok, ktorý pomocou vláknin očistí hrubé črevo od nahromadených usadenín a zabráni tvorbe nových usadenín. Pravidelné užívanie očisty čriev Clean Inside® zabezpečí, aby hlien, toxické látky a odpadové látky neupchali tráviaci systém. Pomáha udržať hrubé črevo čisté a napomáha voľný a efektívny pohyb odpadových látok.