Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Príčiny zápchy

Príčiny zápchyZápcha je stav, pri ktorom býva vyprázdňovanie stolice veľmi zriedkavé, prekračuje dvojdňový časový interval a množstvo vyprázdnenej stolice je príliš malé. Môžu tomu byť na vine viaceré príčiny, avšak zápcha zvyčajne býva buď príznakom nejakého ochorenia, alebo poruchy, a v záujme vlastného zdravia jej treba venovať pozornosť.

Zápcha môže súvisieť aj s ďalšími nepríjemnosťami. Medzi najčastejšie príznaky patria: bolesti hlavy, letargia, ospalosť, vyčerpanosť, nafukovanie, bolesti brucha a žalúdka, nechutenstvo, depresia.

Tieto príznaky sú spôsobené hlavne spätnou otravou, ktorú zapríčiňuje zápcha, vznikajúca rôznymi spôsobmi.

Často sa vyskytuje u ľudí, ktorí sa nezdravo stravujú. Uprednostňujú pekárenské výrobky z bielej múky, jedlá s vysokým obsahom cukru alebo príliš mastné jedlá. Tieto veľmi ľahko priľnú na stenu čreva bez toho, aby sa vstrebali.

Medzitým sa vstrebá obsah vody z usadených zvyškov jedál, v dôsledku čoho sa na stene čreva vzniká stuhnutá vrstva. Pod vplyvom vzniknutej stuhnutej vrstvy sa stena čreva zdeformuje, stráca pružnosť a nežiaduca vrstva sa stáva čoraz hrubšou. Vyprázdňovanie stolice sa v dôsledku toho stáva bolestivým, alebo sa dokonca hrubé črevo upchá.

Zápcha môže vzniknúť z viacerých dôvodov. Neustály stres sa v dnešných časoch považuje takmer za bežnú záležitosť, avšak v jeho dôsledku môže dochádzať k problémom s trávením a výsledkom je potom zápcha.

Zápcha môže vzniknúť aj vďaka ďalšiemu častému dôvodu: sedavému spôsobu života. Nie je nič nezvyčajné, že ľudia celý deň vykonávajú sedavú prácu v kancelárii, napriek tomu sa vôbec nehýbu, nechodia na prechádzky, všade sa vozia autom a namiesto chôdze po schodoch používajú výťah. V bežnom živote potom vlastne vykonávajú iba ten najnutnejší pohyb pri premiestňovaní.

Toto môže viesť nielen k obezite, ale aj k problémom súvisiacim s obezitou, k problémom s trávením a k zápche. Každý z nás má možnosť vynaložiť trochu námahy, aby sme sa týmto problémom vyhli.

Zápcha sa niekedy dá odôvodniť aj nesprávnymi návykmi z detstva. Deti obvykle neradi prerušujú hry, takže sú schopné zriecť sa aj základných životných funkcií, často ich preto treba kontrolovať a upozorňovať.

U detí sa môže aj v školskom veku vyskytnúť, že pokladajú za neslušné vypýtať sa na toaletu z vyučovacej hodiny, preto radšej potlačia prirodzené reflexy. Takéto potláčanie spôsobuje spätné vlny, ktoré stolicu natlačia späť do hrubého čreva. Následne vzniká zápcha, pretože v takýchto prípadoch sa voda vstrebáva čoraz rýchlejšie.

Občas sa stane, že potláčanie stimulov sa stane zlozvykom, ktorý zostane až do dospelosti , až kým si človek neuvedomí, aké škody si tým spôsobuje, a to nielen zápchu.

Mnohí ľudia si myslia, že zápcha je len nepríjemnosť, alebo ju berú len ako nutné zlo, avšak v skutočnosti to nie je maličkosť. Zápche sa dá predchádzať uvedomelým stravovaním. Pokiaľ nenastanú ťažké zdravotné problémy, vzniknuté škody sa dajú napraviť.

Náprava sa dá dosiahnuť len pomocou takej detoxikácie, ktorá v plnej miere podporuje očistu čriev. I preto je program Clean Inside na očistu čreva vynikajúcou voľbou, lebo z čriev odstráni nielen to, čo tam nepatrí, ale zároveň nahradí aj užitočné črevné baktérie, ktoré boli počas detoxikácie odstránené, a ktoré sú pre organizmus veľmi potrebné.

Zdroj:
Internetová stránka Vitalitas-magazín sk súhlasila s použitím obsahu stránky.

Slim Tea®

Slim Tea® - Liečivý čaj na detoxikáciu a získanie pravidelnej stolice

Slim Tea® pre pravidelnú stolicu a detoxikáciu pomáha navrátiť normálnu funkciu čriev a umožňuje mať pravidelnú stolicu. Laxatívny účinok Slim Tea® pomáha črevám v procese detoxikácie. Má ukľudňujúci účinok na nervový systém, preto je vhodným nápojom pred spaním.