Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Problémy s trávením

Problémy s trávenímProblémy s trávením sa prejavujú vo viacerých formách. Ich závažnosť môže byť rôzna, ale v každom prípade sú nepríjemné, alebo môžu byť až bolestivé.

Problémy s trávením sa objavujú bez ohľadu na vek a pohlavie, vrátane precitlivenosti niektorých detí na mlieko alebo na ostatné alergie na potraviny.

Problémy s trávením môžu vzniknúť aj vplyvom genetických zdrojov, a to dedičnosti, alebo dôsledkom nezdravej životosprávy. Jeden spoločný menovateľ však majú všetky tráviace problémy - dajú sa odstrániť, alebo aspoň znížiť jeho negatívne vplyvy.

Keď sa objavia problémy s trávením, prvoradou úlohou je nájsť ich príčiny. Dovtedy, kým nepoznáme príčiny problémov s trávením, liečia sa iba príznaky, čím sa však celkový stav môže zhoršiť.

Ak sú problémy s trávením dedičné, ich liečba si vyžaduje zvýšenú pozornosť a pomoc odborného lekára. Odborný lekár na základe symptómov dokáže problém odhaliť a následne odporučiť také rady ohľadne stravovania, ktoré zmenšia rozsah ťažkostí, čím sa dá predísť nepríjemnostiam a bolestiam.

I keď existuje veľa ľudí, ktorých trápi nejaká alergia na potraviny, tento typ tráviacich ťažkostí je napriek tomu zriedkavý. Oveľa častejšie sú na príčine nesprávne stravovanie, sedavý spôsob života a neustály stres.

Keďže sa človek s s takýmito tráviacimi ťažkosťami potrebuje zdravo stravovať, prináša mu to často veľké problémy. Zdá sa mu, že nie je možné dodržať každé zo stanovených pravidiel, a zároveň by to mnohých príliš zaťažilo i finančne.

Len málokto však pomyslí na to, že možno postačí už jeden malý krôčik, ktorý môže priniesť obrovské zmeny. V mnohých prípadoch treba premôcť len silu zvyku, čo nás finančne nič nestojí, len trocha sebaovládania.

Keď si človek uvedomí napr. negatívne účinky cukru, jeho prvou myšlienkou je vymeniť cukor za med. Málokomu príde na um, že by si mal radšej zvykať na menej sladké chute a cukor by nemal ničím nahradzovať.

To je len jeden z mnohých príkladov, pomocou ktorých by sa problémy s trávením dali zmierniť. Mohli by sme vymenovať mnoho podobných príkladov, kde ide len o vynechanie potravín nepotrebných pre náš organizmus.

Nech už sú problémy s trávením, ktoré nás trápia, hocijakého typu, existuje niekoľko potravín či pochutín, ktoré pri vyradení z jedálnička určite môžu mať na odstránenie problému len pozitívny vplyv.

Na zdravotný stav každého človeka má vyradenie sladených nápojov a potravín s prídavnými látkami z jedálnička rozhodne kladný vplyv. V prípade problémov s trávením môžeme niekedy všetky príznaky dokonca úplne odstrániť.

V mnohých prípadoch sú problémy s trávením spôsobené nedostatkom pohybu, ďalej neustálym stresom. Aj tieto príčiny sa dajú eliminovať, vyžaduje si to len trochu časovej investície a trochu pozornosti.

Problémy s trávením sú v mnohých prípadoch spôsobené dlhodobým nevhodným stravovaním, čo však samotná náhla zmena stravovania nemôže vyriešiť. Organizmus je potrebné vyčistiť dôkladnou detoxikáciou a zbaviť ho odpadových látok, čo zároveň vyčistí i najdôležitejšie telesné orgány, prietok krvi a črevný trakt, čím sa organizmus zbaví dlhodobo prítomných toxických látok.

Problémy s trávením môžu vzniknúť aj z nedostatku niektorých vitamínov a stopových prvkov, ktoré je potrebné nahradiť vo forme doplnkov výživy.

Toto všetko sa dá urobiť pre to, aby nenastali problémy s trávením, alebo na ich odstránenie a udržanie už získaného dobrého stavu.

Zdroj:
Internetová stránka Magazín životný-štýl sk súhlasila s použitím obsahu stránky.

DigestFX®

DigetsFX® - Enzýmy na pomoc pri trávení

Swiss DigestFX® je odborne vyvinutý doplnok zažívacích enzýmov. Je to komplexná zmes rastlinných enzýmov, ktoré sú aktívne v širokom spektre pH na pomoc zažívaniu. Proteáza rozkladá proteíny, amyláza rozkladá uhľohydráty, lipáza rozkladá tuky. Celuláza rozkladá vlákninu a laktáza rozkladá laktózu (mliečny cukor). Bromelaín a papaín sú enzýmy, ktoré predovšetkým pracujú na trávení proteínov.