Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Ľudský organizmus ako továreň na jed

Toxíny v teleŠkodlivé látky prenikajú do ľudského organizmu nielen z okolia či prostredníctvom škodlivých mikroorganizmov alebo parazitov. Toxické látky môžu vznikať aj v organizme - v tráviacom trakte, a to vtedy, keď trávenie neprebieha správne.

Do krvi by sa mali dostávať len živiny ako produkty procesu trávenia, a nie toxické látky, ktoré v tele vznikajú pri procese kvasenia a hnitia. Potraviny by mali byť dôkladne strávené, nemali by hniť. V prípade niektorých ľudí je veľmi častým javom, že trávenie neprebieha v poriadku a potrava v tele namiesto strávenia zahníva. V hrubom čreve sa tak rozmnožujú hnilobné baktérie, ktoré časom získavajú nadvládu nad prirodzenou črevnou mikroflórou, čím zabraňujú správnemu fungovaniu črevnej mikroflóry. Zabraňuje sa tak medzi iným aj produkovaniu niektorých vitamínov (K2, B1, B12, atď.), čo má na zdravé trávenie zlý vplyv.

Škodlivé procesy v tele znásobuje aj konzumácia alkoholu, čierneho korenia, octu a iných látok, ktoré zabraňujú priaznivému bakteriálnemu procesu a narušujú tak trávenie. U mnohých ľudí je jednou z hlavných príčin toho, že majú narušené trávenie, práve konzumácia nezdravých jedál. Potvrdzuje to aj fakt, že dobre kombinovanými jedlami sa človek môže zbaviť tráviacich problémov, v prípade že nemajú pôvod v nejakom závažnom ochorení (viac o tejto téme sa môžete dočítať v knihe od Kataríny Horákovej : „Umenie zdravo žiť”, vydanej vo vydavateľstve Metro Media).

Nezdravé trávenie - príznaky sebaotravy

Hrubé črevo a jeho úlohu v organizme (s tým úzko súvisí aj trávenie) môžeme prirovnať ku kanalizácii veľkomesta. Keď sa kanalizácia upchá, celá oblasť sa zaplaví odpadovou vodou.

Podobný proces prebieha aj v organizme vtedy, keď trávenie nefunguje správne a trávenie nie je dokonalé. Keď sa črevo naplní odpadovými látkami vznikajúcimi v dôsledku zlého trávenia a vylučovania, v organizme vznikajú toxické látky. Nazývame to sebaotravou – autointoxikáciou. V prípade, že zbadáme na sebe čo len jediný príznak z dole uvedených, pravdepodobne sa jedná o prejav sebaotravy. To znamená, že je potrebné očistiť organizmus, aby sa trávenie normalizovalo.
Otestujte sa!

TEST

Signály sebaotravy, nedostatočné trávenie:

 • alergia, alebo precitlivosť na potraviny,

 • zápach z úst, zapáchajúce plyny a stolica,

 • zápcha, hnačka, drobivá stolica, nepravidelný pohyb čriev,

 • častý pocit preťaženia, influenza, prechladnutie,

 • nadúvanie a plynatosť, časté poruchy tenkého čreva,

 • časté bolenia hlavy z neznámych dôvodov,

 • všeobecné bolesti, ktoré sa premiestňujú z miesta na miesto,

 • citlivosť na mastné jedlá,

 • nedostatok energie, chýbajúca vitalita z neznámeho dôvodu,

 • bolesti v spodnej časti chrbtice,

 • znížená odolnosť voči infekciám,

 • potreba dlhého spánku,

 • bolesti pečene, alebo žlčníka,

 • predmenštruačný syndróm (PMS), zapálené prsia, vaginálne infekcie,

 • kožné problémy: vyrážky, čierne bodky, zápal pokožky – akné.

Výsledok testu: ak ste zaznamenali niektorý alebo viac z vymenovaných príznakov, je pravdepodobné, že Váš organizmus zápasí s problémami, ktoré spôsobuje trávenie, a tie potom ďalej zapríčiňujú ďalšie ťažkosti či choroby. Aby sa zabránilo vzniku vážnych zdravotných problémov, odporúčame, aby ste pre odstránenie ťažkostí s trávením nielen rozmýšľali nad nejakou vnútornou očistou (hlavne nad programom očisty čreva) a nad dodržovaním delenej stravy, ale aby ste neotáľali a urobili to čo najskôr skôr.

Vyhodnotenie: Každú bunku organizmu môže postihnúť otrava, pričom trávenie prebieha s problémami. Keď trávenie neprebieha správne, toxíny sa nahromadia v nervovej sústave, a človek sa stáva precitliveným a depresívnym. Keď sa toxíny nahromadia v srdci, cítime sa slabí, keď obsadia žalúdok, sme nafúknutí, keď postihnú pľúca, náš dych bude odpudzujúci. Keď sa toxíny snažia „uniknúť” cez pokožku, vznikajú vyrážky, alebo je pokožka bledá a predčasne zvráskavie. Keď sa toxíny dostanú k uzlinám, cítime sa unavení, letargickí, ochabuje sexualita a vyzeráme oveľa starší, než je náš skutočný vek. Toxické látky, ktoré vznikajú v organizme, ak nefunguje trávenie, sú nebezpečné tým, že sa z čreva dostávajú do krvi a ukladajú sa v telesných tkanivách.

Zdroj:
Internetová stránka Natural-swiss s.r.o súhlasila s použitím obsahu stránky.

ToxiClean®

ToxClean® - Prémiový výživový doplnok na očistu pečene

ToxiClean® sme vyvinuli na odstránenie najčastejšie sa vyskytujúcich ťažkých kovov (ortuť, olovo, kadmium, arzén, nikel, hliník) a iných toxínov, pričom pomáha pečeni a ostatným orgánom. Mnohé aminokyseliny sú v procese detoxikácie nenahraditeľné, ako napríklad L-metionín, L-cysteín, L-glutamín. Najdôležitejší je glutamín, ktorý účinne bojuje s viacerými jedmi, ako napr. tabakový dym, žiarenie, výfukové plyny, chemikálie, drogy a iné rakovinotvorné látky. L-cysteín pomáha pri prevencii oxidácie, pomáha viazať ťažké kovy, hlavne ortuť (v čom pomáha aj C vitamín a selén).