Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Únava

ÚnavaÚnava je v dnešnom zrýchlenom svete súčasťou života každého z nás. Nevenujeme jej natoľko dostatočnú pozornosť, ako by sme mali.

Súťaživý duch sa v uplynulých desaťročiach udomácnil dokonca už aj na nižších stupňoch základnej školy. Už naše deti bývajú často príliš preťažené, pričom nikto z nás ani nepomyslí na to, že únava by sa nemala považovať za prirodzenú súčasť nášho každodenného života.

Neustála únava nás sprevádza na každom kroku, a vôbec nás to nezaráža - musíme predsa obstáť v toľkých oblastiach! Únava sa natoľko votrela do nášho života, že si už takmer ani nevšímame, akí sme na konci priemerného dňa vyčerpaní.

Je samozrejmé, že ťažká fyzická alebo psychická práca človeka unaví, čo je prirodzené, avšak pretrvávanie tohto stavu už prirodzené nie je.

Ak vyčerpanosť nemá žiadne opodstatnené vysvetlenie, príčiny sa musia hľadať inde.

Únava a jej príčiny

V každodennom živote organizmus človeka plní veľké množstvo funkcií. Aj tie najjednoduchšie životné funkcie si vyžadujú zložité operácie, na ktoré je potrebná energia.

Keď pociťujeme únavu, naša hladina energie je jednoznačne oveľa nižšia než normálne.

Zásobovanie organizmu energiou vo veľkej miere určuje množstvo a kvalita prijatej stravy, ale toto tvrdenie platí len v prípade, keď sa prijatá strava dokáže využiť.

Skutočnosť, že zásobovanie organizmu energiou nie je dostatočné, môže mať viacero príčin. V niektorých prípadoch množstvo alebo kvalita prijatej stravy nie je postačujúca, vtedy hovoríme o podvýžive.

Únava sa môže prihlásiť aj vtedy, keď máme dostatočné množstvo energie, avšak náš organizmus bojuje s nejakou skrytou chorobou, ktorá vyvoláva oveľa väčšiu potrebu energie než za normálnych okolností.

Vo väčšine prípadov je únava zapríčinená nezdravým stravovaním. Keď náš organizmus prijíma stravu, ktorá je neužitočná, jej spracovanie si vyžaduje oveľa viac energie, než z nej získa. Takými potravinami sú napríklad slané pochutiny, chipsy a sladkosti.

Prostredníctvom polotovarov sa do organizmu dostáva také veľké množstvo prídavných látok, že ich filtrovanie, odbúranie a odstránenie si mnohokrát vyžaduje obrovský výdaj energie, v najlepšom prípade úmerný množstvu energie, ktorú poskytuje prijatá strava.

Množstvo toxínov sa do organizmu dostáva i konzumáciou sladkých, sýtených a energetických nápojov, ktoré sú z hľadiska výživy vyslovene neužitočné, pričom ich spracovanie je pre organizmus veľmi namáhavé.

Na dokonalé fungovanie imunitného systému je potrebné patričné množstvo energie. Ak sa naruší energetická rovnováha organizmu, prichádza únava, pretože organizmus na zachovanie svojich funkcií vyčerpá všetku dostupnú energiu.

Únava sa môže eliminovať správne uskutočnenou detoxikáciou organizmu, ktorá zahŕňa aj očistu čreva. Vďaka detoxikácii sa v tele znovu vytvorí veľká zásoba energie.

Imunitný systém v organizme plnom toxických látok spotrebuje nadmerné množstvo energie - veď rozpoznanie a odstránenie toxických látok je životne dôležité, pričom organizmus to rozpoznáva ako prioritu a smeruje energiu k tomu cieľu.

Keď sa organizmus dostane na takú úroveň, že imunitný systém už pre nedostatok energie nedokáže v plnej miere vykonávať svoje úlohy, vtedy už máme voči nášmu organizmu príliš veľký “energický dlh”. Sami, bez pomoci, to môžeme len veľmi ťažko napraviť, a nastupuje trvalá únava.

Detoxikáciou a nahradením vitamínov môžeme obnoviť rovnováhu organizmu, vďaka čomu naše telo získa energiu a náš život sa stane ľahším.

Zdroj:
Internetová stránka Natural Swiss s.r.o súhlasila s použitím obsahu stránky.

Detox Vital®

Detox Vital® - Antioxidant na dokonalú detoxikáciu

Detox Vital® je profesionálne zostavená širokospektrálna antioxidačná kapsula, ktorú sme vyslovene vyvinuli ako produkt na dlhodobú ochranu zdravia. Detox Vital® je vyvážená kombinácioa všetkých dôležitých vitamínov, minerálnych látok, enzýmov, aminokyselín a živín. Táto vyspelá formula posilňuje potenciu jej zložiek s pridanou super potravou (medzi inými modro-zelené riasy, výťažok zo zeleného čaju a jačmeňa) v záujme čo najlepšieho účinku. Popri tom neobsahuje železo.